Myynti

Myyntimme ammattilaiset auttavat sinua valitsemaan juuri teidän konseptiin sopivat tuotteet.

 

PUHELINMYYNTI

 

Palveluajat arkisin klo 7-16:

p: 020 7170 010  /  myynti@heinontukku.fi

Myyntimme palvelee MIES

Sami Mehtonen

Puhelinmyynnin päällikkö

Telesales Manager

p. 020 7170 663

sami.mehtonen@heinontukku.fi

KENTTÄMYYNTI

 

Kenttämyynnin tiimi auttaa sopimusasioissa:

kenttaemyynti@heinontukku.fi

Petri Welling

Petri Welling

Myyntijohtaja

Sales Director

p. 040 7786 336

petri.welling@heinontukku.fi

Palvelualue 1:  ETELÄ-SUOMI

Pham Phu Cuong "Keke"

Pham Phu Cuong "Keke"

Avainasiakaspäällikkö, KAM

 

p. 040 6610 195

keke@heinontukku.fi
phamphu.cuong@heinontukku.fi

Lucas Feodoroff

Lucas Feodoroff

Avainasiakaspäällikkö, KAM

Pikatukut

p. 043 2010 823

lucas.feodoroff@heinontukku.fi

Mika Issakainen

Mika Issakainen

Avainasiakaspäällikkö, KAM

Alkoholit

p. 040 679 1475

mika.issakainen@heinontukku.fi

Jarkko Kaipia

Jarkko Kaipia

Avainasiakaspäällikkö, KAM

 

p. 040 5141 429

jarkko.kaipia@heinontukku.fi

Emma Romberg

Avainasiakaspäällikkö, KAM

 

p. 045 148 3401

emma.romberg@heinontukku.fi

Kata Skutnabb

Avainasiakaspäällikkö, KAM

 

p. 040 2167 144

kata.skutnabb@heinontukku.fi

 

Piikka Toivonen

Piikka Toivonen

Avainasiakaspäällikkö, KAM

 

p. 040 537 0929

piikka.toivonen@heinontukku.fi

Tomi Vepsä

Tomi Vepsä

Avainasiakaspäällikkö, KAM

Kahvilat

p. 040 7454 984

tomi.vepsa@heinontukku.fi

 

Palvelualue 2:  VARSINAIS-SUOMI

Johanna Nikkanen

Johanna Nikkanen

Avainasiakaspäällikkö, KAM

p. 040 161 5356

johanna.nikkanen@heinontukku.fi

 

Palvelualue 3:  HÄME, PORI, HÄMEENLINNA

Gary Rice

Gary Rice

Avainasiakaspäällikkö, KAM

p. 0400 884 334

gary.rice@heinontukku.fi

Palvelualue 5:  POHJANMAA

Mika Rinne

Mika Rinne

Avainasiakaspäällikkö, KAM

p. 040 722 5513

mika.rinne@heinontukku.fi

 

Palvelualue 4:  ITÄ-SUOMI

Jari Reinikainen

Jari Reinikainen

Avainasiakaspäällikkö, KAM

p. 040 637 7007

jari.reinikainen@heinontukku.fi

 

Palvelualue 6:  OULU, POHJOIS-SUOMI

Sami Iso-Möttönen

Sami Iso-Möttönen

Avainasiakaspäällikkö, KAM

p. 040 706 6177

sami.iso-mottonen@heinontukku.fi

 

Heinon Toimitustukun palvelualueet

Palvelualueet

Toimintamme jakautuu Suomessa eri palvelualueisiin. Tarkasta oman paikkakuntasi alue kartasta, niin näet oman alueesi yhteyshenkilön.

 

1.  Etelä-Suomi

2.  Varsinais-Suomi

3.  Häme, Pori, Hämeenlinna

4.  Itä-Suomi

5.  Pohjanmaa

6.  Oulu, Pohjois-Suomi

Tukkupalvelut

Tukkupalvelut

Heinon Tukku on tukkukaupan ammattilainen. Palvelemme pikatukuissa Helsingissä ja Vantaalla sekä valtakunnallisesti toimitustukkuna.

Lue lisää

Tuotevalikoima

Tuotevalikoima

Valikoimiimme kuuluu peräti 30 000 nimikettä. Yritykset saavat kaikki päivittäistavarat ja elintarvikkeet sekä toimiston, neuvotteluhuoneen ja konttorin tarvikkeet meiltä Heinosta.

Lue lisää

Heino-Valio

Heino-Valio

Kilpailu- ja kuluttajavirasto (KKV) hyväksyi 30.6.2021 yrityskaupan, jossa Valio Oy hankkii Heinon Tukku Oy:n. Kaupan myötä Valio on entistä laaja-alaisempi kumppani ruoka-alan ammattilaisille.

Lue lisää