Myynti

KENTTÄMYYNTI

 

Petri Welling

Petri Welling

Kenttämyynnin päällikkö

Head of Sales

Tel. +358 (0)40 7786 336

petri.welling@heinontukku.fi

PUHELINMYYNTI

 

Kirsi Haapasalo

Kirsi Haapasalo

Puhelinmyynnin esimies

Tele sales Team Leader

Tel. +358 (0)20 717 0579

kirsi.haapasalo@heinontukku.fi

Palvelualue 1:  ETELÄ-SUOMI

Orionintie 18-22, 02200 Espoo     I     Tel. +358 (0)20 717 013     I     myynti@heinontukku.fi

Iisa Alen

Iisa Alen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

 

Tel. +358 (0)43 2010 803

iisa.alen@heinontukku.fi

Pham Phu Cuong "Keke"

Pham Phu Cuong "Keke"

Avainasiakaspäällikkö/KAM

 

Tel. +358 (0)40 6610 195

keke@heinontukku.fi
phamphu.cuong@heinontukku.fi

Lucas Feodoroff

Lucas Feodoroff

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Pikatukut

Tel. +358 (0)44 3090 727

lucas.feodoroff@heinontukku.fi

Mika Issakainen

Mika Issakainen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Alkoholit ja viinit

Tel. +358 (0)40 679 1475

mika.issakainen@heinontukku.fi

Jarkko Kaipia

Jarkko Kaipia

Avainasiakaspäällikkö/KAM

 

Tel. +358 (0)40 5141 429

jarkko.kaipia@heinontukku.fi

Oskari Lammi

Oskari Lammi

Avainasiakaspäällikkö/KAM

 

Tel. +358 (0)40 672 0540

oskari.lammi@heinontukku.fi

Tomi Vepsä

Tomi Vepsä

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Kahvilat

Tel. +358 (0)40 7454 984

tomi.vepsa@heinontukku.fi

Maiju Wahlfors

Maiju Wahlfors

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Julkishallinto

Tel. +358 (0)50 414 7253

maiju.wahlfors@heinontukku.fi

Kari Winqvist

Kari Winqvist

Avainasiakaspäällikkö/KAM

 

Tel. +358 (0)40 6739 549

kari.winqvist@heinontukku.fi

 

Palvelualue 2:  VARSINAIS-SUOMI

Joukahaisenkatu 6, 20520 Turku     I     Tel. +358 (0)20 717 014     I     turkumyynti@heinontukku.fi

Eeva Kesäläinen

Eeva Kesäläinen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)40 572 1162

eeva.kesalainen@heinontukku.fi

Johanna Nikkanen

Johanna Nikkanen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)40 161 5356

johanna.nikkanen@heinontukku.fi

 

Palvelualue 3:  HÄME, PORI, HÄMEENLINNA

Hermiankatu 6-8 D, 33720 Tampere     I     Tel. +358 (0)20 717 012     I     tamperemyynti@heinontukku.fi

Gary Rice

Gary Rice

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)400 884 334

gary.rice@heinontukku.fi

Palvelualue 4:  ITÄ-SUOMI

Pienen Neulamäentie 5, 70800 Kuopio     I     Tel. +358 (0)20 717 018     I     kuopiomyynti@heinontukku.fi

Joonas Pikkarainen

Joonas Pikkarainen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)40 620 3884

joonas.pikkarainen@heinontukku.fi

Jari Reinikainen

Jari Reinikainen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)40 637 7007

jari.reinikainen@heinontukku.fi

 

Palvelualue 5:  POHJANMAA

Pienen Neulamäentie 5, 70800 Kuopio     I     Tel. +358 (0)20 717 018   I   kuopiomyynti@heinontukku.fi

Mika Rinne

Mika Rinne

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)40 722 5513

mika.rinne@heinontukku.fi

 

Palvelualue 6:  OULU, POHJOIS-SUOMI

Elektroniikkatie 3, 90590 Oulu     I     Tel. +358 (0)20 717 018     I     kuopiomyynti@heinontukku.fi

Sami Iso-Möttönen

Sami Iso-Möttönen

Avainasiakaspäällikkö/KAM

Tel. +358 (0)40 706 6177

sami.iso-mottonen@heinontukku.fi

 

Puheluhinnat

  • Kiinteän puhelinverkon liittymästä: 8,35 snt/puhelu + 8,83 snt/min
  • Matkaviestiverkon liittymästä: 8,35 snt/puhelu + 22,32 snt/min

Toiminnan laadun varmistamiseksi tukkumyynnin ja asiakaspalvelun puhelut nauhoitetaan.

Heinon Toimitustukun palvelualueet

Palvelualueet

Toimintamme jakautuu Suomessa eri palvelualueisiin. Tarkasta oman paikkakuntasi alue kartasta, niin näet oman alueesi yhteyshenkilön.

 

1.  Etelä-Suomi

2.  Varsinais-Suomi

3.  Häme, Pori, Hämeenlinna

4.  Itä-Suomi

5.  Pohjanmaa

6.  Oulu, Pohjois-Suomi

Asiantunteva palvelu Pikatukuissa

Asiakkaaksi?

Eikö yrityksesi vielä ole Heinon Tukun asiakas? Ei hätää, tee asiakkuushakemus helposti ja nopeasti.

Puhelinvaihde

Heinon kaikkiin toimipisteisiin saa yhteyden myös valtakunnallisesta puhelinnumerosta:

 

+358 (0)20 717 000

Tukkupalvelut

Tukkupalvelut

Heinon Tukku on tukkukaupan ammattilainen. Palvelemme pikatukuissa Helsingissä ja Vantaalla sekä valtakunnallisesti toimitustukkuna.

Lue lisää

Laaja tuotevalikoima

Laaja tuotevalikoima

Valikoimiimme kuuluu peräti 30 000 nimikettä. Yritykset saavat kaikki päivittäistavarat ja elintarvikkeet sekä toimiston, neuvotteluhuoneen ja konttorin tarvikkeet meiltä Heinosta.

Lue lisää

Heino-konserni

Heino-konserni

TukkuHeino Oy on vuonna 1899 perustettu perheyhtiö. Yrityksiämme ovat Heinon Tukku Oy, Uniq Drinks Finland Oy sekä Anton & Anton.

Lue lisää